Z jakich powodów drewno jest tak popularnym materiałem konstrukcyjnym, jakie są jego największe zalety.

Jednym z najbardziej popularnych materiałów budowlanych, niezwykle uniwersalnym i wszechstronnym, jest drewno. Wykorzystuje się go do budowy różnych elementów wykończeniowych, lecz także gotowych obiektów czy nawet i domów. Drewno jest stosunkowo lekkie, zaimpregnowane w odpowiedni sposób bez żadnego problemu wytrzymuje długie lata, a oprócz tego elegancko wygląda.

komplet wypoczynkowy na altance

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Jako konstrukcyjny materiał wykorzystać można sporo różnych gatunków, różniących się wyglądem i wytrzymałością. Poza tym bez żadnego problemu może być przemalowane na praktycznie dowolny Kolor, przez co dopasować można elementy do oczekiwań oraz potrzeb. Drewno niezwykle ładnie zgrywa się z kamieniem i często występuje właśnie w tego typu połączeniu. Przykładowo murki czy fundamenty zrobione są właśnie z kamienia, a cała reszta to deski, pale czy płyty. Nie bez znaczenia będą również koszty, które są niezbędne do wybudowania określonego obiektu. Tu drewno ma sporą przewagę, ponieważ nie potrzebuje solidnych, mocnych fundamentów, a poza tym jest materiałem z jakiego buduje się znacznie szybciej.
Bardzo dobrym przykładem takich cenowych różnić są wiaty drewniane. Można je zobaczyć przy niejednym domu i pełnią tam różne funkcje. Niektórzy pod takimi wiatami trzymają różne rzeczy, a inni stawiają samochody, gdy nie mają jeszcze swojego garażu. Jak się okazuje w praktyce, drewniane wiaty znacznie mniej kosztują od murowanych, a dodatkową ich zaletą jest to, że można je znacznie szybciej wystawić. Następnym obiektem, jaki bardzo często pojawia się przy wielu domach, są altanki ogrodowe – ich szeroki wachlarz
można obejrzeć swobodnie w internecie. Jeśli chodzi o nie drewno również idealnie się sprawdza do budowy, co najwyżej dach zrobiony jest z blachy albo dachówek.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę w tej tematyce, to czytaj tu budowa domów stan surowy następne treści. Trzeba kliknąć w podany link.

Altanki zależnie od konstrukcji mają albo ażurową postać, zabezpieczającą co najwyżej przed promieniami słonecznymi, a mogą także być bardziej solidne, nadające się na bardziej chłodne dni.

Jeżeli ktoś będzie chciał iść jeszcze dalej, to może sobie postawić nieduży domek z drewna. Za takimi konstrukcjami, które obejrzeć można na stronie szczególnie przepadają dzieci, dla których takie domki stanowią świetne miejsce do różnego rodzaju zabaw.