Karmy przygotowane dla kotów

Trzymanie w domu żywego zwierzęcia wiąże się z licznymi obowiązkami. Jest to z pewnością zaspokajanie najbardziej istotnych potrzeb zwierzęcia. Do tych potrzeb zalicza się na pewno zapewnianie pożywienia. Każde zwierzę jest inne biorąc pod uwagę rodzaj pożywienia. W kwestii potrzeb najlepiej jest dokładnie zapoznać się z charakterem danego stworzenia przed rozpoczęciem opieki nad nim.

Do najpopularniejszych pupili trzymanych w domu zaliczają się koty. W porównaniu do innych stworzeń nie są szczególnie wymagające w kwestii pożywienia. Przykładowo pod hasłem „karmy dla kotów pronature” znajduje się kompleksowy jadłospis dla zwierząt na wszystkich etapach rozwoju. Zawierają się w tym bowiem zarówno karmy suche, jak również puszkowane. Trzeba bowiem pamiętać, że kota nie można karmić pożywieniem przeznaczonym dla ludzi.

Kot domowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Obecnie także często obalany jest mit o pozytywnym wpływie mleka na organizm zwierzęcia. Okazało się bowiem, że jest inaczej; układ pokarmowy kota nie może prawidłowo trawić mleka. Wyjściem z sytuacji może okazać się zakup specjalnie przygotowanego mleka dla kotów.

Pokarmy dostępne w puszkach lub w saszetkach zazwyczaj są podstawą diety kota. Podaje się je po kilka razy w ciągu. Częstość podawania i ilość zależy od wieku kota oraz jego ciężaru. Na przykład duży kastrowany kocur potrzebować będzie więcej pożywienia niż młoda kotka. Jeżeli chodzi o nabywanie karm, dobrym rozwiązaniem jest internetowy sklep zoologiczny . Zapewnia on zazwyczaj bogaty wybór karm rozmaitych producentów. Jego istotna zaletą jest na pewno wygoda wykonywania zakupów. Jedną ze znanych firm jest Purina; karmy dla kotów tej marki są niezwykle często kupowane od wielu lat.

Kot, zwierzęta domoiwe

Autor: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu

Sucha karma dla kota to dobre uzupełnienie jego jadłospisu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie jest w stanie zastępować karmy puszkowanej. Suchy pokarm podaje się raz na jakiś czas, jako przekąskę. Trzeba pamiętać, by w tym samym czasie zapewnić kotu czystą wodę do picia, gdyż jedzenie suchej karmy wywołuje u niego uczucie pragnienia. Ponadto pokarmu takiego nie należy podawać kotom, które cierpią na różnego typu choroby zębów. Karmy suche dla kotów Acana są z pewnością właściwym wyborem pod tym względem.