Najistotniejsze witaminy dla czworonogów w ich codziennej diecie.

Właścicielom czworonogów może się zdawać, iż nie potrzebne im są jakiekolwiek suplementy lub też odpowiednia dieta. Natomiast ma to gigantyczny wpływ na jego rozrost i stan zdrowia a dodatkowo długość życia.

pies przy misce

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Do detalów mających spory wpływ na skórę układ nerwowy, przemianę materii należą witaminy i minerały. Jesteśmy w stanie je dostarczyć za sprawą specjalnie skomponowanych suplementów bądź też karmy. Coraz więcej jednostek produkujących witaminy dla psa oraz witaminy dla kota zwraca uwagę na właściwe proporcje komponentów odżywczych, miniaturową z https://www.superzoomarket.com/witaminy-dla-kota/iczymy dostateczne wielkości witamin, posiadamy idealne danie dla naszego czworonoga. Dwie kluczowe grupy witamin to te rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K), i także w wodzie (B, C i innego typu). Każda z nich ma uczestnictwo w przebiegach zachodzących w układzie psa: witaminy dla kota oraz witaminy dla psa rozpuszczalne w tłuszczach min. poprawiają proces zauważania, przyspieszają metabolizm wapnia i fosforu, wpływają na przebieg krzepnięcia krwi i są poprawnymi przeciwutleniaczami.

[ link do – > https://www.superzoomarket.com/witaminy-dla-psala kota możemy dostarczyć wraz z pokarmem. Ich nieobecność przekłada się na problemy skórne i morfologiczne – pogorszenie wyników badań, osłabioną sierść, słaby wzrok. Powinno się tym samym pamiętać o dobrym konstruowaniu dań dla własnego czworonoga.