Wyprawka dla Waszego nowego pieska.

Przed zakupem wymarzonego szczeniaka musimy się dobrze przygotować na jego przybycie do domu. Aby naszemu pupilowi nie zabrakło niczego w nowym miejscu trzeba wyekwipować się we właściwe gadżety.

Niżej przedstawiamy Państwu spis nieodzownych przedmioty bez jakich nasz nowy piesek nie będzie się mógł obejść.
Po pierwsze miska dla psiaka. A najlepiej dwie. Jedna będzie potrzebna na wodę, do której nasz faworyt musi posiadać stały dostęp. Kolejna będzie na suchą karmę. Naturalnie w sklepach zoologicznych znajdą Państwo niezwykle bogaty asortyment misek począwszy od plastykowych a skończywszy na chromoniklowych jednakże najistotniejszą cechą właściwej miski będzie jej podgumowanie. Tenże patent zapobiegnie przemieszczaniu się

Szczeniak

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

miseczki po podłodze, a tym samym nasz pupil nie wylewa wody na posadzkę. Trzeba pamiętać, że psiaki i suczki potrzebują trochę zróżnicowanego karmienia .Kupując pierwsze legowisko dla czworonoga należy wziąć pod uwagę trzy główne przymioty. Należyte legowisko dla pieska powinno być komfortowe, praktyczne jak też bezpieczne. Dla naszego szczeniaka na samym początku odradzamy w inwestowanie w drogą obróżkę, gdyż nasz ulubieniec powinien do niej przywyknąć. Co więcej mały piesek niezmiernie prędko przybiera na wadze, prędko wyrasta ze swej pierwszej obróżki, stąd doskonałym rozwiązaniem będzie zakup niedrogiej obróżki utworzonej z parcianego paska (przeczytać tutaj). Po upływie kilkunastu miesięcy możemy się zastanowić nad zakupem obróżki skórzanej.

Dobór dobrej smyczy dla naszego pupila jest nadzwyczaj istotny. Jest to podstawowe akcesorium jeśli chcemy w ogóle wychodzić z naszym pupilem na spacery.

Spodobały Ci się dane zaprezentowane w tym tekście? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła można przejść do bardziej szczegółowych danych, które ukryte są w linku pod spodem.

Tylko w naszym domu bądź obejściu nasz ulubieniec może się bez niej przemieszczać, tak nakazują ogólne przepisy dotyczące piesków. W ofercie marketów zoologicznych znaleźć można smycze z łańcuszka, skórzane, bębnowe.

Pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Dobra smycz dla zwierzaka powinna być stosownie dobrana do budowy anatomicznej pieska – w żadnym razie nie może drapać jak też nazbyt silnie ściskać szyję czworonoga. Jeśli zaś idzie o kagańce – także one winny być wygodne. Dla młodych psiaków poleca się kagańce ze skóry. W ofertach marketów zoologicznych istnieją prócz tego kagańce metalowe przeznaczone dla dorosłych psin większych ras.