W jaki sposóburządzićukochanyzieleniec?

Osoby, któremieszkają w tak zwanych lokalach jednorodzinnych z niezmiernąochotąorganizują przydomowe ogrody. Jakie są pozytywy z możliwościprzebywania w takim miejscu? Trzebazaplanować tak ogród, by był odskocznią i miejscem odetchnięcia po każdym wytężonymtygodniu pracy.
Nimzaczniemybudowaćikonstruować przydomową przestrzeń, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czego tak naprawdę chcemy? Wielu z nas marzy o altanie, ogródku ze skalniakiem orazprostychrabatach z oryginalną roślinnością.

Od czasu do czasu warto skorzystaćze wskazówekkompetentnycharanżatorów. Szczególnie, kiedy nie znamy się za bardzo na roślinach, a teren jest trudnypod kątemwielkościalbowyszukanegoukładu. Niewiedzatyczy siętakże innych własności. Idealnym przykładem jest wytrzymały kamień do ogrodu. Nie wszystkie kamienie będą dobrymbudulcem. Niezmiernieważna jest kwestiawytrzymałości na czynniki zewnętrzne. Klimat Polski jest zróżnicowany. Kamień do ogrodu musi być odporny na działanie wilgoci, mrozu, wysokich oraz niskich temperatur. Kamień można podzielićpodługprzydzielenia:
• Nawierzchniowy luźny – wyściela rabaty, dróżki, skalniaki, kreuje nawierzchnię. Na ogół jest znikomy, w związkutrzeba pokusić się o oryginalnekompozycjeorazformy.
dom - rzut

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Szklarnia

Autor: Leena
Źródło: http://www.flickr.com
• Nawierzchniowy utwardzony – to przede wszystkim płytki kamienne, kostki, chodniki.

Nadaje się doskonale do tworzenia ogrodowych ścieżek.
• Elewacyjny – elewacyjny kamień do ogrodu zdobi elewacje budynków, murów, a także elementów małej architektury ogrodowej.
• Bryły oraz głazy – pozwalają tworzyćniesamowitearanżacje o profiluestetycznym.